Normal Adminlik Genel Adminlik
Oyun İçerisinde Admin Yetkisi Tercih Edilen 1 Sunucu Tüm Sunucular
Dokunulmazlık Seviyesi Normal Seviye 2. Seviye
Karşı Takım Sohbetini Görebilme
Admin Paneline Erişim
Taunt Menüsüne Erişim
Silah, Kafa ve Gövde Büyütme
Kredi Kazanım Şansı +100% +200%
Reklamlardan Muaf Olma
Ping Kickten Muaf Olma
AKF Kickten Muaf Olma
Web Canlı Chat Paneli
Web Arşivlenmiş Loglara Erişim
Web Admin Forumuna Erişim
Web Ban ve Ceza Verip Düzenleme
Web Özel Mesaj Kutusu Limiti 500 1.000
Web Yorum Başına Kredi Kazanma +100% +200%
Adminlik Öncesi S.S.S
Nasıl Admin Olabilirim? İstediğin adminlik türünün tablosunun altında ki sepet ikonuna tıklayıp yönlendirildiğin sayfalarda ki bilgileri okuyarak ve son adım olarak senden istenen bilgileri yazarak ödeme bildiriminde bulunup adminliğin aktif hale gelmesini bekleyebilirsin.
Kimler Admin Olabilir? Gerekli şartlara uygun olan herkes admin olabilir.
Gerekli Şartlar Neler? İlk temel şart admin olmak isteyenin 15. yaşını doldurmuş ve düzgün bir mikrofona sahip olması gerekliliği. Eğer bu ilk adımda bir sorununuz yoksa admin olabilmek için geri kalan adımlar onay verdiğiniz taktirde sistem tarafından otomatik olarak kontrol edilen hesabınıza ait birkaç bilgiden oluşuyor.
Sistem Tarafından Neler Kontrol Ediliyor? Kimsenin hesabına özel bir erişimimiz olmadığı için sistem tarafından kontrol edilenler hesabın Team Fortress 2 oynama süresi, TF2 Turkiye'de ki oynama süresi, ceza kayıtları gibi zaten herkese açık olan temel bilgilerden oluşuyor. Bu aşamayıda geçtikten sonra geriye sadece üst düzey yetkililerin ödeme bildirimini onaylaması kalıyor. Onaylandığı taktirde adminlikte aktifleşmiş oluyor.
Herkesin Bildirimi Onaylanıyor mu? Temel amaç TF2 Turkiye'nin bir düzene sahip olması. Dolayısıyla tüm şartları sağlıyor olsa bile sorunlu bir adamın yetkili olması mümkün değil. Böyle bir durumda kişi ödeme yapmış olsa bile ödeme geri iade ediliyor.
Ödeme ve Ücretlendirme ile İlgili S.S.S
Adminlik Neden Ücretli? TF2 Turkiye Mart ayında 3. yılına basacak olan bir topluluk yani sorunlar ile ilgili baya bir tecrübemiz oldu. Adminliğin ücretli olmasının bir sebebi zamanında başvuru ile alınan adminlerin yetkinin değerini bilmeyip bir süre sonra topluluğa zarar vermeye başlamasından dolayı. İkinci sebep ise malum ekonomik sebepler. TF2 Turkiye 2 işlemciye sahip bir anakart üzerinde 48GB ECC RAM bellekleri ile beraber RAID 1 tasarısı ile çalışan SSD disklerden oluşmaktadır. Dolayısıyla TF2 Turkiye'nin var olabilmesi için her ay ödenmesi gereken bir bedel oluyor ve döviz kurunun sürekli artması daha fazla ödemek zorunda bırakıyor.
Neden Key ile Alındığında Daha Pahalı? Daha pahalı olmasının nedeni bozum işlemlerinin eşyanın değerini %25 kadar düşürmesinden dolayı. 1 key ücretinin 9 türk lirası olduğunu varsayarsak para birimine çevrilmek istendiğinde değeri yaklaşık 7 liraya düşmüş oluyor. Yani aslında bizim açımızdan key ile nakitin getirisi aynı oluyor.
Nasıl Ödeme Yapabilirim? Ödeme Yöntemleri sayfasından tüm yolları ve nasıl gönderildiğini bilmiyorsan yine o sayfada ki bilgilendirmeleri okuyabilirsin.