TF2 Turkiye

İtiraz Gereksiz Perma Ban

25
Oyuncu
RedDawn
  • Saygınlık
    0
  • Başarımlar
    İlk Şikayet Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Ilk Konu
    Ilk Mesaj
26.06.2019, 11:06 (En son düzenleme: 26.06.2019, 11:22 RedDawn.) #1
Ben kendi fikrimi söylememe rağmen perma banlandım Sunucuya ne kadar boktan bir server dediğim için banlandım bu banımın açılmasını istiyorum .Bir Anlık sinirle oldu herşey .

Admin ; Tf2TR GörkemBey
acrobat ve archy bu mesajı beğendi.
139
Oyuncu
crydeR
  • cryder;
  • Saygınlık
    2
  • Başarımlar
    100. Mesaj
    İlk Saygı Puanı
    Twitch
    İlk Öneri Mesajı
Sunucuya yaptığın hakaretten dolayı banlanmışsın
hsn bu mesajı beğendi.
"İnsanlar yalnızca acıyla büyür." - Tolstoy
35
Oyuncu
TF2 TR | GörkemBey
  • GorkemBey
  • Saygınlık
    12
  • Başarımlar
    Twitch
    10. Öneri Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Discord
Kanıt : https://i.hizliresim.com/jq2BWL.jpg

Emek verilerek , Zaman harcanılarak yapılan sunucuya hakaret ediyorsun , 
''ne boktan bi server'' diyorsun o zaman oynama dostum.
hsn bu mesajı beğendi.
[Resim: 4G1XP7.jpg]
0
Baş Yönetici
Führer Cerberus*
  • FCerberus
  • Saygınlık
    31
  • Başarımlar
    Twitch
    10. Öneri Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Discord
Kusura bakmayın fakat siz fikrinizi belirtmek yerine kötüleme yoluna gidiyorsunuz içinde oynadığınız sunucuyu begenmiyorsaniz ve geliştirmek için öneride bulunmak yerine hakarete basvuruyorsaniz yetkililer Sunucuya hakaret adı altında işlem uygulamakla yükümlüdür. Elbette cezai sureniz ilerleyen günlerde değiştirilebilir sizde bu süreçte kişisel fikri adabıyla belirtmeyi öğrenin lütfen.
[Resim: lqrmRE.png]
75
Oyuncu
Pecus35
  • Shrunk
  • Saygınlık
    7
  • Başarımlar
    Twitch
    10. Öneri Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Discord
Führer Cerberus* (26.06.2019, 14:41) demiş ki:
Kusura bakmayın fakat siz fikrinizi belirtmek yerine kötüleme yoluna gidiyorsunuz içinde oynadığınız sunucuyu begenmiyorsaniz ve geliştirmek için öneride bulunmak yerine hakarete basvuruyorsaniz yetkililer Sunucuya hakaret adı altında işlem uygulamakla yükümlüdür. Elbette cezai sureniz ilerleyen günlerde değiştirilebilir sizde bu süreçte kişisel fikri adabıyla belirtmeyi öğrenin lütfen.
Fikrimizi söyleyincede kabul edilmiyor zaten şuan ki  versus saxton hale 2012 yılındaki vsh'lere benziyor hiç yenilik getirmiyorsunuz
hsn, e word, swift, RedDawn bu mesajı beğendi.
34
Oyuncu
türkbahadır
  • türkbahadır
  • Saygınlık
    4
  • Başarımlar
    Twitch
    10. Öneri Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Harita Yapımcısı
Ben bu ban atılırken serverdeydim aynen şu şekil gerçekleşti :
Serverde map sayısının 6 olması ve buna dair hiç bir şey yapılmaması
Boss seçilme özelliği başta olmak üzere çoğu ! ya da / la başlayan komutun kalkmış olması
[b][i]Serverin her kafasına estiğinde çökmesi ve düzelmesi için birisinin üst makamlara ulaşıp servere restart attırtması zorunluğu üzerine
[/i][/b]

Yani genel olarak serverde var olan ve kimsenin aksini iddia edemiyeceği eksiklikler üzerine,
Kimsenin bu serverler ilgilenmiyor olması günlerdir belki de haftalardır eğer genele dökersek 1 yıldır serverin takılmaması üzerine
Ve bu arkadaşımızın bütün bu olaylar üzerine bunlardan kaynaklı bir şey yüzünden sinirleri bozulup 'ne boktan server' demesi bence ''Perma'' verilecek kadar abartılmaması gereken bir durum adminleri yargılamıyorum onlar kuralları hayata geçirmekle zorunlular.
Fakat kurallar doğrular ve yanlışlardan doğarlar ve ben bunu yazan birisi ile aimbot açıp ban yiyen birisinin aynı kefeye koyulup perma ban yemesini adil bulmuyorum.Kendisi arkadaşım da değil sadece doğru olduğunu düşündüğüm fikirlerimi beyan ettim.
Pecus35 ve swift bu mesajı beğendi.
0
Baş Yönetici
Führer Cerberus*
  • FCerberus
  • Saygınlık
    31
  • Başarımlar
    Twitch
    10. Öneri Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Discord
27.06.2019, 00:52 (En son düzenleme: 27.06.2019, 00:58 Führer Cerberus*.) #7
Pecus35 (26.06.2019, 15:25) demiş ki:
Fikrimizi söyleyincede kabul edilmiyor zaten şuan ki  versus saxton hale 2012 yılındaki vsh'lere benziyor hiç yenilik getirmiyorsunuz
Ben her daim fikir beyanları için buradayım lakin sizde taktir edersiniz ki Saxton Hale modu sürekli yazılımsal olarak problem çıkarmakta elimizden geldiği kadar problemleri çözmeye çalışıyoruz fakat olaya "Hadi yap bakalım" gözüyle değilde "Niçin böyle oluyor" gözüyle baktığınızda fark edeceksinizki akla yatkın bütün öneriler işleme geçirilmiş biz kimseyi kısıtlamıyoruz dilediğiniz taktirde kodlama veya server bilgisi ile yardımcı olmak için birşeyler yapabilirsiniz hiç kimsenin çabasını öylece fırlatacak insanlar değiliz.

türkbahadır (26.06.2019, 22:48) demiş ki:
Ben bu ban atılırken serverdeydim aynen şu şekil gerçekleşti :
Serverde map sayısının 6 olması ve buna dair hiç bir şey yapılmaması
Boss seçilme özelliği başta olmak üzere çoğu ! ya da / la başlayan komutun kalkmış olması
[b][i]Serverin her kafasına estiğinde çökmesi ve düzelmesi için birisinin üst makamlara ulaşıp servere restart attırtması zorunluğu üzerine
[/i][/b]

Yani genel olarak serverde var olan ve kimsenin aksini iddia edemiyeceği eksiklikler üzerine,
Kimsenin bu serverler ilgilenmiyor olması günlerdir belki de haftalardır eğer genele dökersek 1 yıldır serverin takılmaması üzerine
Ve bu arkadaşımızın bütün bu olaylar üzerine bunlardan kaynaklı bir şey yüzünden sinirleri bozulup 'ne boktan server' demesi bence ''Perma'' verilecek kadar abartılmaması gereken bir durum adminleri yargılamıyorum onlar kuralları hayata geçirmekle zorunlular.
Fakat kurallar doğrular ve yanlışlardan doğarlar ve ben bunu yazan birisi ile aimbot açıp ban yiyen birisinin aynı kefeye koyulup perma ban yemesini adil bulmuyorum.Kendisi arkadaşım da değil sadece doğru olduğunu düşündüğüm fikirlerimi beyan ettim.
Serverin çöküp bizim birşey yapmadigimizi düşünmeniz çok olası fakat durum öyle değil sürekli Saxton Hale serveri için yeni yollar ve çözümler arıyoruz bir üst cevapta belirttiğim gibi "Yap hadi" demek yerine "Niye olmuyor" dediğiniz zaman durumun farkına varacaksınız burada sizlerin haberi olmadan sabah akşam uğraşan insanlar var buralarda bir sözümüz vardır "Eleştiri hak, hakaret acizliktir." Senin zamanını hile ile çalan birisi var bir yanda bir yandada 4 yıllık emeğe hiçbir şeyi sorup sorgulamadan kötülemek vardır evvelce bizim verdiğimiz emeğe hakarettir nasıl ki bugün ülkeme bir laf ettirmiyorsam aynısı serverim içinde geçerlidir burada bukadar emek var yedirtmen kötületmem kimseye bu arkadaş bunu söylemek yerine paşa paşa gelip sorsaydi ve cevabını vermeseydik ozaman haklı olurdu lütfen bazı konulara at gözlüğü ile değilde iki taraflı olarak bakın.
[Resim: lqrmRE.png]
13
Oyuncu
Devil
  • Saygınlık
    6
  • Başarımlar
    10. Şikayet Mesajı
    10. Öneri Mesajı
    10. Konu
    100. Mesaj
27.06.2019, 01:00 (En son düzenleme: 27.06.2019, 01:07 Devil.) #8
Yıkıcı değil, yapıcı olun beyler. Gerçi ben olsaydım 'ne kadar boktan bi server' lafına ban atmazdım.

Führer Cerberus* (27.06.2019, 00:52) demiş ki:
Ben her daim fikir beyanları için buradayım lakin sizde taktir edersiniz ki Saxton Hale modu sürekli yazılımsal olarak problem çıkarmakta elimizden geldiği kadar problemleri çözmeye çalışıyoruz fakat olaya "Hadi yap bakalım" gözüyle değilde "Niçin böyle oluyor" gözüyle baktığınızda fark edeceksinizki akla yatkın bütün öneriler işleme geçirilmiş biz kimseyi kısıtlamıyoruz dilediğiniz taktirde kodlama veya server bilgisi ile yardımcı olmak için birşeyler yapabilirsiniz hiç kimsenin çabasını öylece fırlatacak insanlar değiliz.

Serverin çöküp bizim birşey yapmadigimizi düşünmeniz çok olası fakat durum öyle değil sürekli Saxton Hale serveri için yeni yollar ve çözümler arıyoruz bir üst cevapta belirttiğim gibi "Yap hadi" demek yerine "Niye olmuyor" dediğiniz zaman durumun farkına varacaksınız burada sizlerin haberi olmadan sabah akşam uğraşan insanlar var buralarda bir sözümüz vardır "Eleştiri hak, hakaret acizliktir." Senin zamanını hile ile çalan birisi var bir yanda bir yandada 4 yıllık emeğe hiçbir şeyi sorup sorgulamadan kötülemek vardır evvelce bizim verdiğimiz emeğe hakarettir nasıl ki bugün ülkeme bir laf ettirmiyorsam aynısı serverim içinde geçerlidir burada bukadar emek var yedirtmen kötületmem kimseye bu arkadaş bunu söylemek yerine paşa paşa gelip sorsaydi ve cevabını vermeseydik ozaman haklı olurdu lütfen bazı konulara at gözlüğü ile değilde iki taraflı olarak bakın.
"Niçin böyle oluyor", türkbahadır yukarıdaki mesajında zaten bu soruyu esas alarak bir açıklama yapmış, düzenli olarak sürdürülen eksikliklerin bunlara yol açtığını dile getirmiş.
https://github.com/octopus21?tab=repositories
TF2 scripting, sourcepawn, c based langs, python, php.
34
Oyuncu
türkbahadır
  • türkbahadır
  • Saygınlık
    4
  • Başarımlar
    Twitch
    10. Öneri Mesajı
    İlk Öneri Mesajı
    Harita Yapımcısı
Bir tık yanlış anlamışsınız beni Führer Bey burda cezasız kalmasını savunduğum bir kelime yazdığımı göremiyorum sadece atılan permanın şahsımca adil olmadığını düşündüğüm için yazdım.Bu arada ben at gözlüğümü çıkaralı çok oldu ve şöyle bir yerden bakabiliyorum sen o oyuncunun yerinde olsan,sadece oynamak için tf2ye giren bir insansın ve türkiyenin tek serveri tf2 türkiye ve orda hizmet eksikliği var sebepleri ne kadar mantıklı olsa da.Bu sebepleri bilmeyen bir insanın burda sinirlenmek denilen insanın mantığını bir tık belki de sayılamıyacak tıklar kadar azaltan bir durumda ne yapardın ? kime yapardın ? Ben her 2 tarafında haklılıklarını ve haksızlıklarını olduğunu düşünen bir bireyim.At gözlüğü takıyora mı benziyorum ? 
                                      [Resim: eski-gunlere-ozlem.jpg]
0
Sunucu Sahibi
Kerem
  • Kerem
    111
  • Başarımlar
    Isyancı
    Geliştirici
    1500. Mesaj
    5000. Mesaj
Şahsi kanaatim benimde eğer bu tür cümleleri ilk defa sarfediyorsa neden böyle düşündüğünü öğrenmek varken kalıcı olarak bir uzaklaştırma verilmemesi yönündedir. En nihayetinde buraya server düzeyinde bir şeyler ekleyip çıkarabilen kişi benim. Sunucuların seviyesi benim sorumluluğumdadır. Şahsım adına o tür lafları eleştiri olarak kabul edebilirim.
25 Jun 2019 19:02:19 - I'm tired of my life (STEAM_0:0:77256572): ne boktan bit server

Saxton Hale modunun kendi kendine bozulması gibi bir alışkanlığı var. En saf hali bile kafasına göre çöküyor bir türlü anlayabilmiş değilim. Şu aralar tonla işim var. Halledeyim döneceğim
lellis ve türkbahadır bu mesajı beğendi.

Eleştiri hak , hakaret acizliktir.

Oyuna ve siteye giren herkesin kurallar'ı kabul ettiği varsayılır.

TF2 Turkiye diğer sunuculara nazaran sahte kimliğe daha fazla dikkat eder.

Her hesabın giriş esnasında otomatik olarak belirli kontrolleri yapılır.
Başka hesaplarla küfür edip, hile kullanıp "ben yakalanmam" demeyin,
kaçarınız yok illa ki açık verirsiniz. Ban listesi böyle hesaplarla dolu.
1 Ziyaretçi tarafından görüntüleniyor.